"To jest GENialne" - projekt artystyczno-naukowy inspirowany biobankowaniem

12 kwietnia (piątek) o godz. 18.30 w uniwersyteckiej Galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5) odbędzie się wernisaż interaktywnej wystawy i inauguracja przedsięwzięcia artystyczno-naukowego „To jest GENialne”, którego celem jest przybliżenie tematyki genetyki, biobankowania i badań populacyjnych.

Projekt z obszaru art&science realizują wspólnie młodzi twórcy z Instytutu Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i badacze z Pracowni Biobank, Katedry Biologii Nowotworów i Epigenetyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Ponadto w przestrzeni wystawowej zorganizowane zostaną kontekstowe zajęcia warsztatowe. Pierwsze z nich, podczas których dzieci wspólnie z opiekunami będą mogły własnoręcznie wyizolować roślinne DNA odbędą się 13 kwietnia o godzinie 10:00 i 12:00. W warsztatach mogą wziąć udział rodzice/opiekunowie z dziećmi po wcześniejszej rejestracji.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji na temat wydarzeń znajdą Państwo w tutaj.