Avian Pathogenic Escherichia coli (APEC) Genome sequencing and assembly, zgłoszony pod numerem PRJNA319144 jest kolejnym bioprojektem, w który zaangażowany jest zespół Pracowni Biobank. Tym razem temat badawczy realizowany jest we współpracy z z firmą Proteon Pharmaceuticals i dotyczy uciążliwych dla drobiu i hodowców drobiu zakażeń wywoływanych przez niektóre szczepy Escherichia coli . W ramach realizowanego projektu opublikowanych zostanie 6 genomów złożonych de novo. Następnie zostaną poddane analizie pod kątem poszukiwania istotnych dla przebiegu zakażenia genów. 

Miło nam poinformować, że dostępny jest pierwszy Bioprojekt, którego opis, dane nieprzetworzone i dane przetworzone są obecnie przechowywane na serwerach NCBI. Prace badawcze dotyczyły badań nad poznaniem genomów szczepów Mycobacterium kansasii izolowanych ze środowiska i reprezentujących typy w klasyfikacji klinicznej zaliczane do tych, które nie są typowymi bakteriami chorobotwórczymi dla człowieka. W założeniu, badania mają pozwolić na wyłonienie tych czynników genetycznych, które decydować mogą o patogenezie tego gatunku Mykobakterii.

W chwili obecnej przygotowywany jest tekst publikacji, podsumowującej dotychczasowe badania nad genomem 6 szczepów M. kansasii. O publikacji poinformujemy na stronie Pracowni Biobank.

KONTAKT
NAPISZ DO NAS

{mosmap height='270'|width='100%'|zoom='17'| lat='51.7767961'| lon='19.4843932'}